Žijem zmenu, na ktorú som sa dlho nedokázala odhodlať!

A aké to je? Sú dni, kedy neverím svojim očiam, že som sa na to fakt dala… že reálne som urobila ten krok (či skôr skok?) za svojím najväčším snom… sú dni, kedy na mňa prídu pochybnosti a v hlave naskakujú otázky „dám to?“ „mám na to?“ „ako to pôjde?“ a tak ďalej…

Už to bude takmer rok, kedy som dala v práci výpoveď. Po 11 rokoch stabilnej práce v medzinárodnej spoločnosti, to nebolo rozhodnutie zo dňa na deň. Práca bola fajn, výplata mi pomáhala plniť si svoje cestovateľské (a nielen tie) sny a kolegynky boli úplne top!

Jeden by si pomyslel a prečo to meniť? Ak Ťa to živí a je to ok, načo chceš všetko riskovať? Čo budeš robiť? Si normáááálna? Aj v tomto duchu boli ladené komenty, keď som oznámila okoliu svoj krok…

Aké bolo to moje prečo?

Už dlho som cítila, že mi v práci chýba niečo, čo je pre mňa kľúčové… a akokoľvek som sa snažila si to vynahradiť počas víkendov, či dovolenky, nestačilo to… cítila som, že ma to veľmi silno láka vyskúšať na vlastnej koži, aké to bude… mať slobodu…  môcť tvoriť, pomáhať, skúšať a učiť sa úplne nové veci, ktoré ma budú baviť, aj desiť zároveň… tú detskú radosť si ani nedokážete predstaviť ?

Tieto riadky píšem z Anglicka, kam som prišla na leto. To som pred rokom ani len netušila! Keď som sa rozhodla dať výpoveď, povedala som si, že budem brať veci presne tak, ako ku mne prídu. Som presvedčená, že príležitostí je okolo nás mnoho… a naozaj ani len nemôžeme tušiť, kam nás možno zavedú.

A tak teraz trávim letné týždne v Somersete v Anglicku, kde máme momentálne prekvapivo temer tropické leto (a to som plánovala letné veci nechať doma!) trávim čas s mojim bráškom, najlepšou švagrinkou a ich najmega bullíkom. Okrem toho mám konečne šancu oprášiť svoju angličtinu, ktorá už dlhšie nebola tým, čo bývavala ? A tiež zarobiť si nejaké peniaze počas brigádky, ktorú tu mám.

 

Musím priznať, že si to brutálne užívam! Fakt nekecám… Nielen prechádzky po okolí, počas venčenia, či cestou na nákup alebo do práce… Ale dokonca aj momenty, ktoré mi nejdú.

A čo Vy? Aké zmeny Vás lákajú? Kam Vás to ťahá, no neviete, čo so sebou? Máte možno strach urobiť ten krok? Úplne rozumiem, ani ja som to nemala inak… Nenechala som však strach riadiť môj život…

Na záver jedno múdro, ktoré ste už zrejme počuli – 

jediné čo v živote ľutujeme, sú veci a situácie, ktoré v živote neurobíme...

Ja viem, že túto by som ľutovala určite…

Posielam kráľovské pozdravy z Anglicka 🙂

Ak Vás zaujali foto, určite sa spojme na Instagrame, je ich tam omnoho viac 🙂

Jana

 

P.S.: ak chcete pomôcť s nasmerovaním, či posvietením si na cestu týmto procesom, môžem len odporučiť koučing. Spojte sa s mnou, rada budem Vašim sprievodcom ? Viac o mojej skúsenosti >> tu <<

Jana Kamanova
Mojou vášňou je inšpirovať ľudí žiť svoj život tak, aby si na jeho konci mohli povedať: "yes, to bola jazda!" Viac o mne si môžete prečítať tu:
Komentáre
  • Kategórie
  • Chcete spoznať základnú esenciu šťastia?

    Pre Vás som vytvorila toto video zdarma:

  • Najnovšie články