Koučing…

Možno toto slovo poznáte veľmi dobre, možno ste ho len zbežne niekde počuli a možno vôbec netušíte, o čo ide ?

Do môjho života vstúpil v roku 2015, keď som v rámci absolvovania jedného výcviku dostala koučing ako bonus… Mala som vtedy celkom poriešené svoje veci v živote, takže som to brala ako niečo na skúšku. Bola to veľmi príjemná skúsenosť, ujasnila som si predsa len niektoré veci, dala si záväzky a pohla sa vpred ?

Potom som na koučing na niekoľko rokov zabudla. Keď však ku mne prišla informácia o akreditovanom školení pre koučov – srdiečko sa mi rozbúchalo trošku hlasnejšie, trošku rýchlejšie a ja som vedela, že ma to ťahá novým smerom.

Absolvovala som školenie, ktoré bolo už od začiatku najmä o praxi – a že to bol teda iný zámak! Moja šedá kôra miestami kričala o pomoc, mala som pocit, že mi snáď dorastie nová hlava ?

Vedomostí bolo veľa, a prax bola tiež skvelou výzvou…

Naladiť sa na človeka oproti, venovať mu celú svoju  pozornosť, neradiť, len aktívne počúvať…

pre mňa nový spôsob komunikácie, keďže som doteraz bola naučená kamarátkam radiť úplne automaticky… a zrazu to malo byť trošku inak… nie o mojich radách, či názoroch, pocitoch… ale len o tej druhej strane, čo rieši, čo chce a ako to chce… nech by som si o tom myslela čokoľvek 🙂

Keďže som však šikulka šikovná ? a tento smer ma viac než lákal – na záver školenia som úspešne absolvovala ICF certifikáciu a som teda koučom (či koučkou? ?)

so Silviou Langermann, ktorá z nás vytiahla to najlepšie 🙂

Hneď po ukončení vzdelávania som sa vrhla do praxe, aby sa nové poznatky pekne vstrebali a uležali a ja som nadobudla v koučovaní skúsenosti ?

Ak Vás koučing zaujal, ozvite sa mi, budem veľmi rada. Či už máte v hlave otázky, na ktoré neviete (zatiaľ) nájst odpovede, či si nie ste istý, čo vlastne chcete, alebo naopak viete presne po čom Vám srdiečko túži – no vôbec neviete, ako na to… to je len kúsok z toho, v čom vie koučing pomôcť…

Ja osobne ho vnímam ako taký maják – ktorý dokáže krásne ukázať smer a posvietiť na cestu… 

A každý problém sa zdá menší, keď si naň posvietime, však?

Ak chcete o koučingu podľa ICF vedieť viac, tak Vám určite odporúčam  Etický kódex kouča 

Ak chcete koučing vyskúšať na vlastnej koži – určite ma kontaktujte 🙂

Zatiaľ prajem príjemný a pohodový dník,

Vaša koučka Jana 🙂

Jana Kamanova
Mojou vášňou je inšpirovať ľudí žiť svoj život tak, aby si na jeho konci mohli povedať: "yes, to bola jazda!" Viac o mne si môžete prečítať tu:
Komentáre
  • Kategórie
  • Chcete spoznať základnú esenciu šťastia?

    Pre Vás som vytvorila toto video zdarma:

  • Najnovšie články