O bláznivých myšlienkach, Jurkovi Hnilicovi a prekážkovej dráhe…

Občas dostanem úplne nečakane nejakú bláznivú myšlienku… niekedy ma prekvapí, niekedy priam vystraší, no vždy je tam brutálne nadšenie a čistá detská radosť. A vtedy viem, že mám ísť do akcie a i keď mám možno obavy, alebo si neverím – prosto to skúsiť.

A presne takto to bolo i v deň, keď sme si s kamoškami kúpili lístky na koncert Jurka Hnilicu. Ako som ich objednávala, priletela z čista – jasna myšlienka: “ veď mu napíš a popros ho o rozhovor…“ to ma prebralo… že čooo? Fakt? Ja idem písať Jurimu? Veď sa picnem na komplet… veď nemám poriadne skúsenosti s natáčaním videí… veď neviem toto… veď neviem hento…. veď…. veď… veď… ?

Našťastie sa veľmi rýchlo aktivovalo moje vnútorné koučovacie ja a povedalo: „a prečo nie?“ Čo najhoršie sa môže stať? Budeš za blázna? Nevadí, však aj Jurko o tom svojom spieva ? Nepodarí sa rozhovor? Nevadí, tak sa neuverejní…

Ale čo ak sa to podarí? A ty si budeš môcť len tak pokecať s Jurkom, prekročiť svoje limity, vyskúšať niečo nové a preskočiť všetky svoje zóny pohodlia… to by mohlo stáť za tú srandu, či nie?

Celý tento vnútorný monológ trval niekoľko sekúnd a ja som zrazu písala Jurkovi o rozhovor… na sekundu som sa zastavila pred odoslaním správy a bola celá blažená, že robím takéto bláznivé kúsky 🙂  keď mi odpísal, že by to šlooooo, to boli iné tanečky radosti ? už len pre ten pocit by to celé stálo za to…

Čas plynul, až zrazu prišiel deň D… dohodli sme miesto činu, čas, súradnice… ja som si otestovala všetky svoje technické hračky a šlo sa… Kamarátka Aďka mi išla robiť pravú ruku a psychickú oporu v jednom ? všetko sme pekne nastavili, pripravili a čakali. Keď chalani prišli, celá panika sa postupne rozplynula… kecali sme si ako s kamošmi pri káve, úplne prirodzene, s obrovskou kopou smiechu a hlbokými myšlienkami ako bonusom k tomu ? taká čarovná kombinácia to bola…

Ale nebudem Vám predsa o rozhovore písať, veď si ho pozrite, či vypočujte tuuu –

 

Aké z tohto celého plynie ponaučenie pre mňa (a verím, že to môže priniesť niečo i Vám ?):

Často si v hlavách vystaviame priam prekážkovú dráhu… čo by mohlo nevyjsť, čo sa pokazí, prečo nie som dosť dobrá, prečo na to nemám… skúste si však na maličký moment predstaviť – že by to (čokoľvek je tá odvážna predstava pre Vás) vyšlo! Že sa tá bláznivá predstava stane realitou… aké to tam je? Ako sa cítite? Je to také skvelé, ako ste si predstavovali? Alebo ešte lepšie?

Precíťte ten moment, na malú chvíľu si k nemu zblízka privoňajte… a potom s odhodlaním šup sa do akcie ?

Často totiž všetky scenáre zlyhania existujú len v našich hlavách…

Vaša ešte stále celá happy,

Jana

Jana Kamanova
Mojou vášňou je inšpirovať ľudí žiť svoj život tak, aby si na jeho konci mohli povedať: "yes, to bola jazda!" Viac o mne si môžete prečítať tu:
Komentáre
  • Kategórie
  • Chcete spoznať základnú esenciu šťastia?

    Pre Vás som vytvorila toto video zdarma:

  • Najnovšie články