Knižné inšpirácie

čo čítam práve teraz?

túto knihu som si zamilovala!  Knižku som dostala ako nečakaný darček od kamarátky, a odvtedy sa ku nej pravidelne vraciam :)

Čítam ju na etapy, večer pred spaním pár odstavcov, či stránku. Skvele ma naladí na vnútorný pokoj, prinesie hlbšie myšlienky a je pre mňa takou vnútornou formou meditácie a práce na sebe zároveň.

Ak Vás zaujímajú knihy na tematiku tajomstvo príťažlivosti, ako pracovať s myšlienkami, či emóciami - určite sa na ňu pozrite!

 

Žít, meditovať, pracovat... Balijský deník cyklické ženy

Táto kniha je vlastne za všetko zodpovedná :)) je za mojou "zmenou", za týmto webom, za mojim štartom v písaní, blogovaní, za mojou túžbou ísť ďalej... Kniha najmä pre ženy a ich milujúcich partnerov. Naša cykličnosť nás robí výnimočnými, ak s ňou vieme správne pracovať - stačí z každej fázy cyklu vyťažiť to naj :)

a okrem toho sa Dankin príbeh odohráva na Bali, takže ja som ju proste "musela" mať :) Moja večná duša cestovateľa si to jednoznačne užila :)

Miluj svoj život - Louise L. Hay

Kniha, ktorá mi pred pár rokmi ZMENILA ŽIVOT. Doslova. Z človeka, ktorý netušil, čo je sebeláska a o sebe si myslel kadečo, sa zrazu stala bytosť, ktorá sa vnímala ako krásna, skvelá a schopná čohokoľvek... 

Pozrieť sa do zrkadla a povedať si - ľúbim sa, som úžasnáááá.... bolo kedysi čisté scifi, chcelo to dni, týždne práce na sebe (za pomoci pripomienok v mobile :D) až som tomu začala postupne veriť a verím tomu do dnes!

Sebaláska je alfou a omegou úspechu - či už vo vzťahoch, kariére, živote... Keď si nastavíte vnútorné hodnoty a lásku k sebe tak, ako k bytosti, ktorú ľúbite úplne najviac na celom svete, potom sa len začnú diať zázraky :)

Neveríte? Vyskúšajte! A rada nad zlato? nevzdávajte sa, nie je to úplne easy proces, ten môj určite nebol...  no výsledok stojí jednoznačne za to!

Musela jsem zemřít

Kniha, ktorú som priam hltala. Skutočný príbeh ženy, ktorej strach sa zhmotnil do reálnej podoby. Jej strach z choroby, následný nekonečný boj o život a .... ale viete čo? prečítajte si ju, určite v nej veľa nájdete!

Yoga girl - Rachel Brathen

Tí, ktorí ma poznáte, viete, že jogu milujem... Nepretŕham sa síce s dennými hodinovými cvičeniami :) ale jej podstata a to, ako mi pomáha pri zdolávaní denných situácií, je na nezaplatenie... meditácie, mantry, dýchanie... och, nádhera :)

takže, keď som objavila Rachel, bola len otázka času, kým si kniha nájde ku mne cestu.... a či by ma zaujala, aj ako "nejogínku"? mňa určite áno... je o ceste životom mladej baby, ktorá musí podstúpiť veľkú zmenu, aby jej život nabral úplne iný smer... a je plná náááádherných fotografií pláže, jogových pozícií, farieb.... pre mňa určite jedna z obľúbených kníh v mojej zbierke :) za mňa veľké - odporúčam :) oh a nájdite si ju na instagrame - je fakt top! nielen ona, ale aj jej zachránené kozliatko a ich spoločné asány :)

Fulmaya - Dorota Nvotová

Dorotu mám fakt rada. Jej hudba, spôsob písania, to ako sa na nič nehrá, mi je veľmi blízke.... Knihu som čítala v čiastočnom tranze, príbehom som bola úplne unesená a naozaj prenesená v čase aj priestore :)) Nepál je doteraz mojou srdcovkou a mám pocit, že čas, kedy tento pre mňa asi zlomový trip absolvujem, sa blíži.... 

ak Vám sú blízke príbehy cestovateľov, máte radi život a "živočíšnosť" rozprávača príbehu, túto knihu si zamilujete...

a viete čo? tuším nastal čas, aby som si ju prečítala opäť :) a určite neuhádnete, čo si práve idem zapnúť ako podmaz k písaniu :))

Born to run - stvorení pre beh

tak táto kniha bola pre mňa osobne, že waw :) čítala sa v podstate sama a aj mňa totálneho nebežca úplne očarila... plná príbehov ľudí, ktorí dokázali nemožné a pokorili mnohé rekordy - najmä tie svoje vnútorné... ako cestovateľa ma lákajú príbehy cudzích kultúr, takže o to bližšia mi táto kniha bola...  ak Vám príde pod ruku, určite odporúčam!

 

Anthony Robbins - Prebuďte svoju vnútornú silu

od Tonyho som mala inú jeho knihu, no keďže ma neoslovila, len som ju prelistovala. Keď mi však kamarátka dala túto knihu, akoby na mňa začala rozprávať! poznáte to, však? Kdekoľvek knihu otvoríte, hovorí na Vás :) Akoby bola napísaná celá pre Vás... Nuž tak som nemala inú možnosť, ako ju so sebou zabaliť na dovolenku a všade ju nosiť so sebou.

Je plná veľmi praktických tipov, ako na sebe zapracovať. Či už chcete zmeniť niektoré svoje zvyky, vybudovať nové návyky, alebo len so seba dostať ešte viac - táto kniha je plná skvelých tipov!  

 

Napoleon Hill - Mysli a zbohatni

kniha na dlhšie čítanie - nakoľko treba s informáciami pracovať a postupne ich vstrebávať :) Čítam ju na druhýkrát, nakoľko prvýkrát som sa do nej nejak nevedela zahryznúť... zmenila som prístup, beriem ju ako novú učebnicu a čítam ďalej :)

Kniha je považovaná za základ všetkých teórií na tému úspech, je viac než 20 rokov stará, no stále aktuálna.

Ak chcete zapracovať na svojom úspechu a posunúť svoj život značne mimo zónu komfortu - táto kniha by sa Vám mohla hodiť :)