Filmové inšpirácie

Wild - divočina

v hlavnej úlohe Reese Witherspoon tak, ako ju nepoznáte
film na základe skutočnej udalosti - o mladej žene, ktorá najskôr prejde svojim osobným peklom, aby našla cestu k samej sebe... cesta za šťastím, náročne nielen psychicky, ale aj fyzicky... inými slovami film, ktorý ma naozaj zaujal a určite si ho pozriem opäť. Reese bola za túto rolu nominovaná na Oskara.

Still Alice - pořád jsem to já

v hlavných úlohách Julienne Moore, Alec Baldwin, Kristen Stewart, Kate Bosworth
film o Alzheimerovej chorobe, na ktorý ani neviem dať krátky popis. Pozrite si ho! Je to téma, ktorá sa už čoskoro môže bytostne dotýkať každého z nás, téma o ktorej sa málo hovorí, ešte stále je tabu, no žiaľ je až alarmujúco blízko... Julienne za túto rolu dostala Oskara a ja len dodávam, že právom. Film, ktorý určite odporúčam.

1000 slov

Eddie Murphy v hlavnej úlohe
Naozaj skvelý a pritom ľahší film, ktorý Vám ukáže, ako veľmi plytváme slovami a aké čaro môže v sebe ukrývať ticho... keby ste mali pred sebou svojich posledných tisíc slov, aké by boli?

Hectorova cesta, alias cesta za šťastím

v hlavnej úlohe Simon Pegg
príbeh muža, ktorý má krásnu ženu, nádherný byt, prácu, no.... niečo mu v živote chýba a to poriadne... aby to našiel, musí opustiť všetky svoje istoty, aby možno na záver našiel sám seba... krásny príbeh plný cestovania, vzrušenia, lásky, šťastia... určite si ho ešte pozriem :)

The way - pouť

v hlavnej úlohe Martin Sheen
veľmi hlboký a inšpiratívny film o putovaní otca s popolom svojho zosnulého syna, do Santiago de Compostela. Púť, ktorá bola snom jeho syna, dá otcovi iný pohľad na život, na smrť, na vzťahy... jeden z filmov, kedy sa asi každý z nás na chvíľu zastaví a zamyslí...kto sme, kam kráčame....

Lion

hrajú: Dev Patel (áno, ten z Milionára z chatrče), Rooney Mara, či Nicole Kidman
uff k tomuto filmu sa mi veľmi ťažko dáva koment... Príbeh sa začína v mojej obľúbenej Indii, takže som mala pocit, že príbeh naozaj prežívam každou bunkou tela. Film je natočený podľa skutočnej udalosti, je o indickom chlapcovi, ktorý sa v svojich 5 rokoch stratí... je to príbeh o ceste hľadania - svojej stratenej rodiny a tiež seba samého. Skvelá hudba, krásne zábery krajiny a veľmi silný príbeh. Určite odporúčam!

Me before you - Predtým, ako som Ťa spoznala

v hlavnej úlohe Emilia Clarke (áno áno, hrá aj v Hrách o tróny -Game of thrones) a Sam Clalfin
Tento film ma zaujal a čakala som priemerný americký sladký film, na ktorý som práve mala chuť... Veľmi milo ma však prekvapil... Najmä hlavná postava Louise mi veľmi sadla, jej farbičkové oblečenie a radosť so života mi bola hneď blízka... Nechcem Vám veľa vyzradiť, no film určite odporúčam, zaručene s Vami tento príbeh pohne... keď je chuť žiť tak silná, že sa snažíte aj o nemožné, aby ste tou chuťou nainfikovali niekoho iného... občas sa to podarí, občas nie... ale pozrite si to sami! "Push yourself. Dont settle. Just live." " Pracuj na sebe... Neuspokoj sa s hocicim... Proste zi."

Diabol nosí Pradu

a skvelá Anne Hathaway, Meryl Streep, či hriešny Simon Baker :)
film trošku z iného súdka, no moja srdcovka, môj tzv žehliaci filmík :)) príbeh o dievčati, ktoré na ceste za svojím jobom snov neváha obetovať svoje pohodlie, či voľný čas... No keď sa začnú rúcať piliere jej života, nastane čas prehodnotiť svoje priority... vyhrá láska, alebo job, pre ktorý by mnohé "zabíjali"? myslíte, že je to predsa jasné? ani nie... pozrite si ho :)

Yesterdays children - včerajšie deti

Jane Seymour v úplne inej role
Hlavná hrdinka sa počas svojho tehotenstva snaží vyrovnať živým "snom", ktoré sa zdajú až príliš reálne... Veríte na minulé životy? tak, či onak - tento film určite stojí za pozretie....

Vlk z Wall street

v hlavnej úlohe Leonardo DiCaprio
tento film som proste musela spomenut :) Pre mňa Leov top výkon a od tohto filmu je to môj veľký obľúbenec... Neviem, či film treba viac predstavovať, ak však máte chuť na skvelo spracovaný príbeh podľa skutočnej udalosti, kde hlavný hrdila vyletí na úplný vrchol, aby potom padol temer na úplné dno, a následne sa parádne odrazil... pozrite si ho... a je naozaj super natočený, skvelé obsadenie, scény, ktoré Vás nenechajú chladnými :) U mňa osobne film, ku ktorému sa budem vracať pravidlne!